Strona główna
Zakupy
Tutaj jesteś

Jak płacić blikiem? Poznaj tą metodę płatności

Zakupy Data publikacji - 4 marca, 2024 Autor - Redakcja statusiki.pl
Jak płacić blikiem? Poznaj tą metodę płatności

Chcesz dowiedzieć się czym jest płatność blikiem i jak z niej skorzystać? Z pomocą przychodzi ten artykuł, w którym dokładnie opisujemy tę nowoczesną metodę płatności.

Sprawdź również: Jak płacić telefonem? Sprawdź dostępne sposoby

Co to jest płatność blikiem?

Blik jest jednym z systemów płatności elektronicznej, który cieszy się rosnącą popularnością na polskim rynku. Został wprowadzony na początku 2015 roku przez konsorcjum sześciu polskich banków. Przy pomocy Blika możemy nie tylko płacić za zakupy w sklepach stacjonarnych i internetowych, ale również przekazywać pieniądze innym osobom, a także wypłacać je z bankomatów. To wszystko za pomocą smartfona i aplikacji mobilnej naszego banku.

Co potrzebujesz aby płacić Blikiem?

Chcąc korzystać z płatności blikiem, musisz spełniać kilka warunków. Przede wszystkim, musisz mieć konto w jednym z banków, które obsługują ten system płatności. Poza tym, do realizacji transakcji niezbędna jest aplikacja mobilna banku na smartfonie. Oprócz tego ważne jest posiadanie dostępu do Internetu. Sam proces płatności jest intuicyjny i nie wymaga specjalistycznej wiedzy.

Jak działa płatność blikiem?

Płatność Blikiem jest prostą i szybką procedurą. Głównym jej elementem jest sześciocyfrowy kod, który generowany jest przez aplikację mobilną naszego banku. Kod ten jest jednorazowy i ważny przez kilka minut od momentu wygenerowania. Po zrealizowaniu płatności, kod przestaje być aktywny i do kolejnej transakcji potrzebny jest nowy.

Proces płatności blikiem krok po kroku

Pierwszym krokiem jest otwarcie aplikacji mobilnej naszego banku i wygenerowanie kodu Blik. Następnie, podczas składania zamówienia w sklepie internetowym czy aplikacji, wybieramy opcję płatności Blik i wprowadzamy nasz kod. Po potwierdzeniu transakcji, pieniądze są natychmiastowo przekazywane na konto sprzedawcy. Płatność Blikiem w sklepie stacjonarnym wygląda podobnie, z tym że kod wpisujemy na terminalu płatniczym.

Zalety płatności blikiem

Płatność Blikiem ma wiele zalet, które sprawiają, że jest coraz chętniej wybierana przez Polaków. Przede wszystkim, jest szybka i wygodna. Nie musimy pamiętać o zabraniu portfela, wystarczy smartfon z dostępem do Internetu. Co więcej, transakcje Blikiem są natychmiastowe, niezależnie od banku, więc nie musimy czekać na zaksięgowanie płatności.

Bezpieczeństwo płatności blikiem

Jednym z najistotniejszych elementów płatności Blikiem jest jej bezpieczeństwo. Transakcje są szyfrowane, a kod jest jednorazowy i ważny tylko przez kilka minut. Dzięki temu, nawet jeśli ktoś zdobędzie nasz kod, nie będzie mógł go wykorzystać. Również procedura autoryzacji jest zabezpieczona, wymagając wpisania kodu dostępu do aplikacji mobilnej.

Udogodnienia płatności blikiem

Użytkownicy cenią sobie Blik także za dodatkowe funkcje. Oprócz płatności za zakupy, można za jego pomocą wypłacać gotówkę z bankomatów bez konieczności posiadania przy sobie karty płatniczej. Możemy również przekazać pieniądze innej osobie, również korzystającej z Blika, bez konieczności podawania danych bankowych. Wystarczy numer telefonu.

Niezależnie od tego, czy już korzystasz z płatności Blikiem, czy dopiero zastanawiasz się nad jej wyborem, mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci poznać niektóre z jej zalet. Jak widać, Blik to nie tylko wygodna i szybka, ale także bezpieczna metoda płatności, która zasługuje na uwagę.

Zobacz także:

Jak płacić Paypalem?
Szybkie transakcje – jak płacić kartą?

Redakcja statusiki.pl

Nasz zespół specjalizuje się w publikowaniu praktycznych porad oraz ciekawostek z obszarów związanych z domem, zdrowiem, pracą, Internetem i zakupami. Nasze artykuły są starannie dobranymi źródłami informacji, które oferują czytelnikom wartościowe wskazówki i inspiracje na temat codziennego życia.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?